Ceny tuczników na koniec kwietnia: W skupach stagnacja lub lekkie spadki

Jak na razie na zachodzie brakuje impulsów do wzrostu cen. Pierwsze majowe zestawienie cen skupu tuczników na rynku krajowym nie przyniosło większych zmian. W odstępie tygodnia, proponowane przez ubojnie stawki niemal nie drgnęły. Tymczasem tuż za naszą zachodnią granicą sytuacja związana z cenami tuczników jest dosyć stabilna. Natomiast ceny świń rzeźnych w Niemczech utrzymują się na niezmienionym poziomie od 11 października 2023 r.

Ardanowski: chcemy, żeby postulaty rolników były priorytetem prezydencji Polski w UE​

W naszej bazie znajdują się skupy, czyli firmy odkupujące przedmioty lub różnego rodzaju towary od ręki za gotówkę. Dzięki naszemu serwisowi możesz w szybki sposób zgłosić chęć sprzedaży oraz otrzymać wyceny od skupów. Podobnie jest w Danii, gdzie cena tuczników utrzymała się i aktualnie wynosi 12,90 DKK/kg (7,50 zł/kg) w klasie E. W ocenie prezesa Polpig-u na rynku krajowym nie widać znaczącej zmiany sytuacji wynikającej z nachodzących Świąt Wielkanocnych. Surowiec jest zagospodarowany przez ubojnie na bieżąco, przy nieco większych wagach ubojowych i braku zasadniczych ruchów cenowych w stosunku do ubiegłego tygodnia. Rozbieżna sytuacja jest w przypadku skupu knurów i macior.

  1. W porównaniu ze stanem z ubiegłego tygodnia, z perspektywy Polski, za sprawą realnych różnic kursowych, ceny tuczników w Danii i Niemczech wzrosły solidarnie po 0,02 zł/kg.
  2. – Nikt tu z panią nie pogada, nie ma szans – mówi.
  3. Z tego wynika, że jest zaledwie o 0,02 zł wyższa niż w tygodniu poprzedzającym święta Wielkiej Nocy czy nawet na początku marca.
  4. Z najnowszej prognozy KE wynika, że wzrost liczby loch hodowlanych w UE może wskazywać na początek procesu odbudowy pogłowia świń.
  5. Podobnie nie zmieniły się też ceny tuczników na rynku duńskim.
  6. – To taki nasz lokalny patriota organizuje.

Aktualne ceny tuczników. Zaskakująca sytuacja w skupach!

Dowiedz się więcej, jak się obecnie kształtują. Tygodniu roku cena tuczników w Niemczech wynosi 2,50 EUR/kg (11,08 zł/kg) w klasie E wbc. Natomiast w Danii — 13,80 DKK/kg (8,21 zł/kg) w klasie E.

Ile dzisiaj kosztują maciory w Polsce?

Ceny macior w skupach wynoszą 3,50–6,30 zł/kg, przy średniej na poziomie 5,10 zł/kg. Przed tygodniem średnia cena macior była wyższa o 0,13 zł/kg. Tymczasem ceny knurów wahają się od 4,00 do 5,50 zł/kg, zaś średnia cena wynosi 4,87 zł/kg. Za tuczniki w klasie E krajowe przetwórnie płacą obecnie od 8,70 do 9,20 zł netto za kilogram. Średnia cena skupu jest o symboliczny grosz wyższa niż przed tygodniem i wynosi 9,08 zł netto za kilogram. Tak jak pisaliśmy ostatnio, na wolnym rynku skupu kurczaka ceny ustabilizowały się na przyzwoitym poziomie.

Tuczniki droższe nawet o 50 gr. Jakie są aktualne ceny świń w Polsce i w Niemczech?

Natomiast w Niemczech ponownie rosną ceny krów i jałówek. – Nikt tu z panią nie pogada, nie ma szans – mówi. Ludzie stąd, gdy jadą gdzieś w Polskę na wakacje, wstydzą się mówić, że są z Pcimia. Mówi, że nie jest stąd i Ropa wraca dolar amerykański kontra jen i euro że w Pcim się wżeniła już po wójcie Obajtku, więc go nie pamięta, ale ludzie tu złego słowa o nim nie powiedzą. I że tylko PiS, PiS, PiS, trzy razy powtarza, że PiS w kościele, PiS w gminie, a Pcim to Orlen i Obajtek.

Jakie są aktualne ceny skupu świń w Polsce? Sonda z 9 lutego 2024 roku (w porównaniu do cen z 2 lutego)?

Ceny świń w Polsce rosną drugi tydzień z rzędu.Cenniki podniosła większość monitorowanych przez nas zakładów mięsnych i ubojni. Na przykład w Wielkopolsce stawki w wadze żywej wzrosły o 50 gr. Podobnie nie zmieniły się też ceny tuczników na rynku duńskim. W związku z tym obecnie duńskie tuczniki w przedziale wagowym  73,00– 99,90 kg WBC kosztują 12,30 DKK/kg. W porównaniu ze stanem z ubiegłego tygodnia, z perspektywy Polski, za sprawą realnych różnic kursowych, ceny tuczników w Danii i Niemczech wzrosły solidarnie po 0,02 zł/kg. Tygodniu bieżącego roku cena nie uległa zmanie i aktualnie wynosi 12,30 DKK/kg (7,08 zł/kg) w klasie E.

05.2024 Ceny skupu tuczników i macior: stawki niemal nie drgnęły

Z tego wynika, że jest zaledwie o 0,02 zł wyższa niż w tygodniu poprzedzającym święta Wielkiej Nocy czy nawet na początku marca. Aktualne ceny skupu tuczników w polskich ubojniach, zakładach mięsnych i skupach wahają się od 6,50 do maksymalnie 8,00 zł/kg. Obecna średnia cena skupu żywca wynosi 7,07 zł/kg.

Wysoką jakość oferowanej przez nas usługi zapewnia przeprowadzana stale aktualizacja cen poszczególnych modeli i roczników. Nasz formularz wyceny online jest dostosowany do niemal wszystkich modeli samochodów. Jeśli zdarzy się, że wyceniany przez Dow Jones Industrial Average spada na drugi dzień z rzędu pojazd nie znajduje się w naszej bazie danych, prześlemy Ci spersonalizowaną ofertę przygotowaną przez naszych ekspertów od ręki. Jak mówią plantatorzy ceny na początku sezonu nie są zadawalające. Obecnie w skupach cena maciory to 5,50–7,50 zł/kg.

Tymczasem w poświątecznym tygodniu tuczniki kosztowały średnio 6,87 zł/kg. Na początku tego tygodnia ceny skupu krajowych tuczników netto wahały się w granicach 6,50–8,10 zł/kg w wadze żywej. Z kolei waga bita ciepła w klasie E wynosiła od 8,50 do 9,70 zł/kg. Czyli aktualna średnia cena to 7,06 zł/kg. Podczas gdy przed miesiącem oscylowała w granicach 7,30 zł/kg.Od poprzedniego notowania z 4 grudnia 2023 r. Ceny minimalne spadły o 0,40 zł/kg zaś maksymalne o 0,10 zł/kg.

Mimo tych spadków średnia cena wzrosła w tym okresie o 0,27 zł. Krajowy rynek tuczników reaguje rekordowymi wzrostami Przepięcia funta na Johnson’s cen skupu. Gwałtowny wzrost cen tuczników można zaobserwować również w innych krajach Unii Europejskiej.

Jednakże dalszym wzrostom cen będzie przeszkadzać obecna stagnacja na rynku niemieckim. Obecnie ceny tuczników wbc w Niemczech wynoszą średnio 2,20 EUR/kg (9,46 zł/kg). Czyli z polskiej perspektywy ceny u naszych zachodnich sąsiadów spadły o 0,02 zł/kg, a to za sprawą różnic kursowych. Ponadto cena w Danii nie uległa zmianie i w 14. Tygodniu bieżącego roku wynosi w klasie E 12,30 DKK/kg, czyli 7,08 zł/kg. Tymczasem przed świętami cena ta wynosiła w przeliczeniu na złotówki 7,12 zł/kg.

Ich rynkowe ceny w jednych skupach wzrosły zaś w innych spadły. Jednakże skala tych zmian wahała się w granicach 0,10–0,20 zł/kg. Ceny macior w skupach oscylują w przedziale 4,00-5,60 zł/kg (średnia 4,98 zł/kg na podstawie informacji z 26 firm, przy stawce 5,01 zł/kg odnotowanej przed tygodniem). Obecnie niemieccy farmerzy dostają za klasę R byków 4,70-4,75 euro/kg. Natomiast ceny jałówek wynoszą 4,50 euro/kg, a krów 4-4,20 euro/kg.